ZAPYTANIE O OFERTĘ

domek modulowy

+48 572 575 501

office@gardenelements.pl

 

Domek narzędziowy drewniany drewutnia

Solidna konstrukcja z certyfikowanego drewna klasy C24

Do budowy konstrukcji wykorzystujemy wyłącznie certyfikowany świerk skandynawski

Zaprojektuj z nami indywidualny wygląd, resztę zbudujemy za Ciebie

Domki narzędziowe w nowoczesnym stylu, odpowiadające trendom współczesnej architektury.

Współczesne wzornictwo architektoniczne

Tworzymy obiekty w nowoczesnym stylu, odpowiadające trendom współczesnej architektury

Estetyczne, trwałe elewacje z płyt warstwowych i poliwęglanu

Domek narzędziowy drewniany i budynek gospodarczy na zgłoszenie, informacje o które najczęściej pytają nas klienci (tzw. FAQ). 

1. Jaka jest trwałość materiałów użytych do budowy domku narzędziowego w ogrodzie?

Domek narzędziowy bazuje na konstrukcji modułowej wykonanej z drewna konstrukcyjnego. Drewno suszone komorowo, strugane, lite, certyfikowane (każda sztuka z fabrycznym oznakowanie klasy wytrzymałości konstrukcyjnej C24), produkowane z surowca pozyskiwanego w surowym klimacie skandynawskim. Impregnacja skutecznie chroni drewno przed grzybami podstawczakami rozkładającymi drewno oraz owadami – technicznymi szkodnikami drewna (chrząszczami i termitami).

Konstrukcja domku składa się z modułów posadowionych pionowo oraz elementów poziomych: wieńca i konstrukcji zadaszenia. Moduły dostarczone są prefabrykowane i w takiej formie dostarczane do na miejsce montażu, co gwarantuje zachowanie minimalnych odchyłek wymiarów zewnętrznych jak również kątów prostych pomiędzy elementami modułów domku narzędziowego czy budynku gospodarczego. W celu zniwelowania ewentualnych nierówności podłoża, każdy z modułów jest posadowiony na dwóch „szpilkach”, które umożliwiają regulację wysokości i poziomu. Jednocześnie na skutek odsunięcia konstrukcji drewnianej od podłoża, nie ma możliwości kontaktu z wodą.

Elewacja na szkielecie domku jest wykonana z płyt warstwowych Albond i uszczelniona taśmą EPDM. Albond® to płyty kompozytowe składające się z dwóch zewnętrznych warstw aluminium o grubości 0,5 mm i odpowiedniej warstwy wypełniającej - rdzenia PE. Płyty elewacyjne od dawna znajdują zastosowanie jako elementy konstrukcyjne elewacji zewnętrznych budynków. Obecnie projektując nowoczesne obiekty architekci coraz częściej sięgają po panele kompozytowe i panele aluminiowe. Popularność tych rozwiązań wynika z ich szczególnych właściwości – estetycznego wyglądu, podwyższonej odporności na szkodliwe oddziaływanie czynników atmosferycznych oraz łatwości montażu. Producent płyt elewacyjnych oferuje gwarancję do 25 lat, natomiast już dziś wiemy, że po 40 latach od instalacji pierwszych elewacji z tego typu materiałów, nie zaobserwowano istotnych zmian.

Konstrukcja dachu płaskiego umożliwia utrzymanie spadku 0,5% w kierunku jednego narożnika wewnętrznego, w którym zamontowany jest wpust dachowy zapewniający odpływ wód opadowych przez system rur spustowych. Pokrycie dachu wykonane jest z płyt sklejki, a całość zakryta membraną EPDM w jednym kawałku. Odbiór wody jest realizowany wewnątrz obiektu poprzez wpust dachowy i system rur spustowych.

Po obwodzie dachu domku narzędziowego zastosowany jest aluminiowy system obróbki Clips&Go 2.0

2. Domek narzędziowy - budynek gospodarczy na zgłoszenie do 35 m2 a prawo budowlane?

Domek na narzędzia to dodatkowa przestrzeń magazynowa, w której przechowywane są głównie narzędzia ogrodowe. Równie dobrze w takim domku narzędziowym pomieścimy rowery, quad, kosiarkę, meble ogrodowe (w zależności od gabarytów domku).

Jednym z pierwszych pytań inwestora, które musi sobie zadać będzie jak legalnie postawić domek narzędziowy. Czy na budynek gospodarczy na narzędzia ogrodowe potrzebna jest decyzja o pozwoleniu na budowę?

Od 19 września 2020 r. obowiązują zmienione przepisy Prawa budowlanego zgodnie z Ustawą z dnia 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2020 poz. 471, tekst jednolity, Dz. U. 2020, poz. 1333).

Zgodnie z Art. 29.1 (w/w Ustawy) nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę, natomiast wymaga zgłoszenia budowa:

2. Wolno stojące: a) parterowy budynek gospodarczy, b) garaż, c) wiata – o powierzchni zabudowy do 35 m²,przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m² powierzchni działki.

Warto tutaj dodać, że inwestor powinien uprzednio zweryfikować MPZG lub decyzja o warunkach zabudowy, czy w danej lokalizacji działki można posadowić obiekty typu budynek gospodarczy/ domek narzędziowy oraz ich maksymalna dopuszczalna wysokość.

Jakie dokumenty powinieneś dołączyć do wniosku o budowę na zgłoszenie parterowego budynku gospodarczego o powierzchni do 35 m2 do Urządu Miasta lub Starostwa Powiatowe/ Wydział Architektoniczno-Budowlanym:

Oświadczenie o prawie do dysponowania na cele budowlane;

Rzuty, przekroje, widoki elewacji z wymiarami (otrzymujesz wraz z projektem konstrukcyjnym od Gardenelements);

Na kopii mapy zasadniczej należy nanieść budynek gospodarczy wraz z wymiarami od granicy działki (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury o warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich sytuowanie ze zmianami z 2019 i 2020, par. 12).

Opis techniczny budynku gospodarczego na zgłoszenie (otrzymujesz wraz z projektem konstrukcyjnym od Gardenelements).

Akceptacja wniosku odbywa się przez tzw. milczącą zgodę urzędu w terminie 21 dni.

3. Jaki jest koszt nowoczesnego domku ogrodowego i co ma wpływ na jego cenę? 

Na cenę wpływ mają przede wszystkim bieżące ceny materiałów użytych do wytworzenia. Proces fabrykacji i komplementacji materiałów niezbędnych do montażu trwa 2-3 tygodni. Do poszczególnego projektu niezbędne jest zamówienie świerku skandynawskiego, sklejki wodoodpornej, membrany i taśm EPDM, systemu attykowego, systemu rur odprowadzających wodę z dachu, arkuszy płyt elewacyjnych i poliwęglanowych, różnego rodzaju łączników do drewna, kotwy, elementy do drzwi: pochwyty, zamki, wkładki, zawiasy, oraz szerokiej gamy wkrętów. 

Oferowane przez nas budynki gospodarcze na zgłoszenie, domki narzędziowe drewniane, garaże, wiaty podlegają obliczeniom wytrzymałościowym przez certyfikowanego konstruktora, więc w zależności od położenia geograficznego będą podlegać różnym obciążeniom od wiatru i śniegu. Chcemy być pewni, że konstrukcja będzie stabilna i posłuży klientom przez długie lata, bez konieczności wykonywania jakichkolwiek remontów. 

Do budowy domku korzystamy z renomowanych materiałów od kilkunastu wyselekcjonowanych dostawców i importerów w Polsce. 

Konstrukcja szkieletowa jest każdorazowo zabezpieczona impregnatem przed grzybami i szkodnikami. 

Na cenę ostateczną mają też wpływ wymiar budynku gospodarczego oraz ilość roboczogodzin, które poświęcimy na dany projekt. Bez względu na czas który poświęcimy na montaż, uzgodniona cena ofertowa nie podlega zmianie, nawet jeśli zajmie nam to dłużej niż przewidywaliśmy. Zachęcamy do skorzystania z formularza w celu zapytania o wycenę. Formularz jest uniwersalny, więc czy to będzie domek narzędziowy, schowek na rowery, czy garaż na quada, z pewnością dobierzemy odpowiedni wymiar.

Zaprojektuj z nami indywidualny wygląd. Budynek zbudujemy za Ciebie.

Precyzja i staranność wykonania 

Solidna konstrukcja z drewna konstrukcyjnego klasy C24, nowoczesna elewacja.

Współczesne wzornictwo architektoniczne

Do budowy konstrukcji wykorzystujemy wyłącznie certyfikowany świerk skandynawski.

Tworzymy obiekty w nowoczesnym stylu, odpowiadające trendom współczesnej architektury

Estetyczne, trwałe elewacje z płyt warstwowych

Mamy mnóstwo możliwości aranżacji elewacji.